V IGI proběhlo pasování prvňáčků na čtenáře. Děti během svého prvního školního roku zvládly důležitý krok, naučily se číst a otevřely si cestu do světa knih, příběhů a fantazie. Role pasujících se ujali starosta Vratislavic Lukáš Pohanka a ředitel školy Tomáš Janata. Pomocí velké knižní záložky symbolicky přivítali děti mezi čtenáře. Každý z nových čtenářů si odnesl na památku speciální knížku a osvědčení čtenáře. Poděkování patří také paním učitelkám, které děti po celý rok trpělivě vedly a naučily je jednu z nejdůležitějších dovedností – číst. Přejeme všem prvňáčkům, aby jim knihy přinášely radost, poznání i dobrodružství a aby je láska ke čtení provázela po celý život.
foto: Jaroslav Appeltauer