Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Tento proslulý automobilový konstruktér se narodil ve Vratislavicích v roce 1875. Obytný dům sloužil současně i jako provozovna živnosti Ferdinandova otce Antona Porsheho, který měl v přilehlém objektu klempířskou dílnu.

Rodný dům Ferdinanda Porscheho koupila Škoda Auto v roce 2011, jeho rekonstrukce započala v roce 2015 a slavnostně byl objekt otevřen v listopadu 2016. Objekt prošel razantní přestavbou, která jej měla vrátit do doby narození konstruktéra. Jeho součástí je i servisní budova, kde návštěvníci najdou pokladnu, kavárnu a obchůdek se suvenýry.

Moderně pojatá expozice v Rodném domě Ferdinanda Porscheho má tři hlavní sekce. Těžištěm je inženýrský a konstruktérský duch Ferdinanda Porscheho. Na tomto autentickém místě zobrazuje velkou osobnost v historických souvislostech a ukazuje cestu k dosažení individuální mobility. Expozice současně vykresluje zásadní momenty vývoje inženýrského a konstrukčního umění, jehož je životní dílo Ferdinanda Porscheho součástí.

Nově obohacuje expozici rodného domu Porsche 356/1 Show Car, věrná kopie prvního sériově vyráběného vozu značky Porsche, a MEB platforma – pohonné ústrojí vozu ŠKODA ENYAQ, prvního čistě elektrického vozu značky ŠKODA.

Rodný dům je otevřen od pátku do neděle od 9:00 – 17:00 hodin. 

Mimo otevírací dobu je prohlídka možná po předchozí domluvě na tel.: +420 326 831 134.

Více na http://rodnydumporsche.cz

 

Návštěvníci muzea se mohou před či po prohlídce expozice občerstvit v kavárně, kde jsou pro ně připraveny jak studené a teplé nápoje tak i lehké dezerty.

Více na https://www.facebook.com/kavarnaFP

 

###message