Éra svaťáku, nervů a stresu je oficiálně u konce. Dvacet maturantů ze Střední umělecké školy úspěšně doplulo do finále a v obřadní síni si slavnostně převzalo svá zasloužená maturitní vysvědčení. U tohoto zásadního životního milníku jim osobně gratulovali starosta Lukáš Pohanka, ředitelka školy i jejich třídní učitelky. Všem úspěšným absolventům popřáli, aby se jim v další životní etapě dařilo minimálně tak skvěle jako u zkoušek dospělosti. Aby mladí umělci nevykročili do světa s prázdnou, dostal každý z nich jako bonus dárkový poukaz na sportovní vybavení do obchodu Decathlon. Teď už zbývá jediné, schovat učebnice hluboko do skříně a pořádně oslavit zaslouženou svobodu. Všem čerstvým absolventům držíme palce na jejich nové životní cestě.
foto: Jaroslav Appeltauer