Velikost textu: A A A

Kalendář akcí

po
út
st
čt
so
ne
1
2
4
5
8
10
12
13
16
17
18
20
21
22
24
26
27
28
Filmový klub: PO STRNIŠTI BOS

ČR   |   2017   |   112 minut   |   Poetická komedie

Vstupné: 70 Kč

Jan Svěrák měl při tvorbě filmu v úmyslu uvést do distribuce zároveň barevnou i černobílou verzi, které by se lišily nejen střihem, ale také mixem zvuku. Byl přesvědčen, že každá z verzí má své přednosti – plná barevná je veselejší a příjemná na sledování, černobílá je zase estetičtější, dobově autentičtější a divák, nerozptylován barvou věnuje více pozornosti hercům.

Každá verze měla vlastní střižnu a vlastního střihače. Režisér si představoval, že by mohly vzniknout dva poměrně odlišné filmy. Nedokázal se však ubránit a když se něco podařilo v jedné verzi, přenesl to i do verze druhé a naopak. Na konci mu tak vznikly dva velmi podobné filmy, které se lišily hlavně barevností a délkou.

Do distribuce byl film při premiéře uveden pouze v barvě, ale Jan Svěrák černobílou verzi přesto dokončil a vy máte možnost vidět film, který znáte, tak, jak ho neznáte.

Hrají: Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Alois Grec, Jan Tříska, Viera Pavlíková, Oldřich Kaiser, Zuzana Stivínová, Hynek Čermák, Petra Špalková, Zdeněk Svěrák

Režie: Jan Svěrák, námět: Zdeněk Svěrák, scénář: Zdeněk Svěrák, Jan Svěrák, kamera: Vladimír Smutný, hudba: Michal Novinski