Velikost textu: A A A

Hlášení poruch a závadMěstský obvod Liberec – Vratislavice nad Nisou se přihlásil k využívání služby ZmapujTO, která výrazně usnadňuje občanům hlášení různých závad či nepořádku na území městského obvodu. Tyto informace lze nyní na úřad zasílat i prostřednictvím webového formuláře dostupného na www.ZmapujTo.cz a nebo prostřednictvím aplikace ZmapujTO pro chytré telefony (k dispozici pro platformy Android, iPhone a Windows Phone). Aplikace umožňuje, aby občan odeslal fotografii konkrétního problému a současně zaslal i jeho přesnou polohu, případně komentář.

Po odeslání problému úřad automaticky obdrží hlášení ze serveru, který obsahuje zadané informace o typu závady, fotografii, GPS souřadnice a případný komentář odesílatele. Občané tak mohou velmi rychle a pohodlně informovat úřad o zjištěných problémech a závadách a současně úřad může rychle a efektivně sjednat nápravu.

Mobilní aplikaci ZmapujTO si mohou občané stáhnout zcela zdarma a odesílat hlášení přímo z místa, kde na závadu narazili. Stažení je možné po kliknutí na symbol mobilního telefonu níže nebo přímo na ikony dle používaného operačního systému.